Seuramme COVID-19 -ohjeet syksyyn

Seuramme COVID-19 -ohjeet syksyyn

Tervetuloa treenaamaan!

Tervetuloa Isonkyrön Voimistelijoiden syyskauden toimintaan mukaan!

Seuramme syyskausi käynnistyy 7.9.2021 ja odotamme jo innolla näkevämme juuri sinut taas tunneillamme.

Tänä syksynä on tärkeää pitää huolta hyvästä hygieniasta ja noudattaa näitä yhteisiä ohjeistuksia, jotta voimme jokainen luoda itsellemme ja muille seuramme jäsenille turvallisen tavan harrastaa, liikkua ja nauttia liikunnan riemusta!

Mikäli kuitenkin seuramme toimintaan liittyen todetaan koronavirustapauksia, on tartuntatautitapauksessa mahdollisesti altistuneiden henkilöiden kontaktointi ja selvitystyön vastuu Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin tartuntatautiviranomaisilla. Viranomaisten pyynnöstä seura antaa selvityksen mahdollisista altistuneista sekä heidän yhteystietonsa viranomaisten käyttöön. Olisi toivottavaa, että tartunnan saanut jäsen tai jäsenen huoltajat olisivat yhteydessä seuraan tartunnan tultua ilmi.

Mikäli sinulla herää kysymyksiä aiheen tiimoilta, voit ottaa yhteyttä kehen tahansa johtokunnan jäseneen:

Anniina Karhu, puheenjohtaja
Soile Saari, tiedottaja & sihteeri
Ullamaija Tiitinen, taloudenhoitaja
Asta Riihimäki
Hilkka Tammi
Paula Mourujärvi